Stereotyp při sexu a jak se mu vyhnout

Stereotyp se vkrade do mnoha částí našeho života a nevyhne se mu ani náš sexuální život. Stereotyp při sexu je problémem mnoha párů a stojí za skřípáním či rozpadem vztahů. Se sterotypem v sexu je to podobné, jak se stereotypem v životě – nastává pomalu a mnohokrát si ani neuvědomíme, že takto žijeme už dlouho. Uvědomění si, že stereotyp patří k životu je ale i základem k jeho potlačení a spestření si života.

Nuda při sexu
Zdroj: Liveportal.cz

Stereotypu se nevyhneme

Stereotypu v sexu nebo všeobecně v životě se nevyhneme. Lidský mozek je naprogramován tak, že si velmi lehce zvyká na všechno, po čem před tím toužil. Jak něco nemáme, tak to pro nás znamená mnoho a umíme obětovat  energie a času, abychom toho dosáhli či získali. Jako například dobrou práci nebo sex.

Jakmile toho ale dosáhneme, tak netrvá dlouho a už to neboreme jako tu novotu, co nám tak chyběla, ale jako běžnou věc v našem životě. Je to takto ve vztahu, se sexem nebo s věcmi jako je například nové auto. Ale konkrétně stereotyp ve vztahu může mít mnohokrát vážný dopad na harmoniu vztahu a jeho fungování.

 

Co způsobuje stereotyp při sexu?

Jedním z hlavních důvodů je už vzpomínaná náklonnost lidí lehce si zvyknout na předtím vytoužené věci a poté je považovat za běžné. Tomu se těžce předchází, hlavně pokud je to ve většině případů spojené se stresem (v práci či osobním životě ) a plnou hlavou povinností a starostí, které máme všichni. Dalším často vzpomínaným důvodem je pohodlnost. Pokud chceme něčeho dosáhnout, tak jsme ochotní do toho investovat více času a námahy. Ale jak toho dosáhneme, tak si chceme oddychnout a užít si pohodu, která příjde po dosáhnutí cíle. A v ten okamžik se přestaneme snažit, vynecháme ty drobné pozornosti a flirtování, které nám spestřovaly život předtím. A co se týká konkrétně sexu, tak tato pohodlnost znamená, že zapomeneme na všechny intimnosti, které dělali náš sexuální život pikantnějším. Taktéž už máme větší jistotu, že partnerka s námi zůstane, proto se nesnažíme až do takové míry, jako když jsme se ji snažili získat. Mix těchto důvodů způsobí, že si neuvědomíme, kdy se nám stereotyp vkradl do života. Ale pokud tam bude už déle, tak si ho všimneme.

 

Jak se stereotypu zbavit?

Nejdůležitějším krokem je být si vědom, že se stereotyp jednou dostaví a všímat si jeho známek, mezi něž patří například když se přistihneme při preskakování předehry a nebo věcí, které vzrušují partnerku, ale né nás. Mnohdy se nesnažíme pro ni připravit tu správnou situaci a náladu, aby byl sex vytoužený i  z její strany. A nebo, když se nám už nechce zkoušet něco nového či to dokonce vymýšlet – jsen se spolehneme na staré osvdčené triky. Na jdenu stranu to nemusí být špatné – vědět, jak uspokojit partnerku a poznat, co má ráda, ale opakovat stále to samé zaručí, že se co nejdříve dostaví stereotyp.

Pokud jsme si toho vědomí a všímáme si známek jeho příchodu, tak můžeme i zavčas reagovat. Stačí jen malé kroky: občas udělat něco, co jsme už dlouho nedělali a víme, že se nám to tehdá líbilo (osvědčilo). Můžeme skusit něco nové – novou polohu, koupit si nebo spíše pratnerce hravé sexi spodní prádlo, či nějakou sexuální pomůcku. Někdy stačí jen změnit místo a čas sexu – stereotypný sex se většinou odehrává na stejném místě a ve stejný čas. Ve většině případů to bude ložnice. Důležité je si to i s partnerkou přiznat. Není na tom nic špatné, řekněte si, že by to chtělo trochu zpestřit a povykládejte si o tom, co byste chtěli zkusit. Mnohdy se po takovém rozhovoru stane, že partneři touží po té samé sexuální radovánce. jen se báli přiznat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *