5 překvapivých přínosů pravidelného sexu

Sex je zdravý, měli byste si ho dopřávat pravidelně… Že jste to již někde slyšeli, ale momentálně si nemůžete vzpomenout na konkrétní přínos milování? Kromě intenzivního prožitku vám uleví od stresu, zlepší imunitu, posílí srdce a mentální zdraví. A aby toho nebylo málo, intimní chvilky vás sblíží s partnerem a utuží vzájemný vztah. Po postelových hrátkách se budete cítit odpočatě a šťastně, nervozita se vytratí jako pára nad hrncem.

 

Během orgasmu se uvolňuje hormon oxytocin. Díky tomu je vaše emocionální pouto k druhé osobě mnohem silnější. Navíc pomáhá regulovat krevní tlak a ulevuje od pocitů bolesti. Podle doktorů je prožití orgasmu srovnatelné s restartem operačního systému.

 

Zdravotní přínos sexu již není velkou neznámou, jako tomu bylo v konzervativnějších časech. Sex je slovo na tři, které potřebuje podporu mnoha dalších slovíček – například lásky a chtíče. Pokud je pohlavní styk provozován s láskou, důvěrou a intimitou, jeho pozitivní vliv na zdraví ještě lepší.

 

Někdo může namítnout, zda je pravidelný sex skutečně tak důležitý. Vždyť se nabízí i jiné možnosti, jak se udržet v kondici – zdravě jíst, denně cvičit… ANO, sex je velmi důležitý. Alespoň podle mnoha nezávislých studií. Budete-li praktikovat bezpečný sex, bezesporu uděláte pro své zdraví to nejlepší. Podle výzkumu skotských odborníků z Biological Psychology Journal je milování nepsanou povinností pro udržení normálního krevního tlaku.

 

Ale teď již slíbených 5 benefitů:

 

1. Pomáhá při bolestech hlavy

 

Pokud se někdo vymlouvá na bolesti hlavy, naopak by si měl sexuální hrátky dopřát. Během sexuální aktivity se do těla dostává oxytocin, který vede k uvolnění endorfinů. A ty jak známo eliminují bolesti hlavy, ale také bolavé zuby a jiné nepříjemné pocity v celém těle.

 

2. Zlepšuje cirkulaci krve

 

Při sexu se dostává do mozku více krve v kratším čase. Rychlejší srdeční tep a dostatečná dodávka krve vedou k jeho lepšímu fungování. Takto zdravý průtok krve vede ke zvýšené produkci kyslíku a z těla se dostává více toxických látek.

 

3. Odbourává stres

 

Mnoho studií prokázalo, že lidé, kteří se oddávají zdravému a bezpečnému sexu, jsou mnohem klidnější a nemají tendenci podléhat stresu jako lidé sexuálně deprimovaní. Časté milování je zároveň prospěšné i z hlediska kvality spánku – v noci se vám bude lépe spát a přes den zůstanete svěží.

 

4. Prodlužuje délku života

 

Kdo by nechtěl déle žít? Díky sexu můžete i vy. Za tvrzením jsou opět odborníci, podle kterých dva až tři orgasmy týdně výrazně prodlužují délku života. Vysvětlení je prosté – za vše vděčíme hormonu DHEA, který funguje jako anti-depresivum a zlepšuje tělesnou imunitu. Mimo to zlepšuje stav pleti a opravuje různá nedostatky a poškození.

 

5. Udržuje tělesnou schránku

 

Kdo se často oddává sexu, zpravidla je fit a má lepší postavu než lenoši. Během milování se spálí cca 100 – 200 kalorií za každou půlhodinku. Takže místo fitka raději ulehněte do postele (či na jiné místo) s tím, s kým vás sexování baví.

 

Bonsový tip na závěr

 

Chcete se oddávat sexu častěji a prožívat ho mnohem intenzivněji? Pokud vás brzdí problémy s erekcí nebo příliš rychlá ejakulace, vyzkoušejte přírodní produkt Yellow Vital a zažijte nepoznané.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *